Originální díly

Originální díly

Originální dílyOriginální náhradní díl je díl vyrobený výrobcem vozidla nebo výrobcem dílu pověřeným výrobcem vozidla. Tyto díly jsou dostupné pouze v síti autorizovaných servisů SEAT, jejichž zásobování originálními náhradními díly je organizováno z centrálního skladu v Mladé Boleslavi každých 24 hodin. Na originální náhradní díly je poskytována záruka 12 měsíců ode dne prodeje nebo montáže autorizovaným servisem.

Mimořádně velké oblibě se těší kopírování a falšování originálních náhradních dílů, zejména pak dílů, které podléhají rychlejšímu opotřebení. Vznikají tak neoriginální náhradní díly, které jejich výrobci nabízejí samozřejmě za nižší cenu, než je cena originálního dílu. Tato úspora však s sebou nese nemalá rizika.


Hlavními problémy neoriginálních náhradních dílů jsou především:

  • špatná volba materiálu
  • chybějící ochrana proti korozi
  • nedostatečné zpracování
  • nesprávný technologický postup
  • nedostatečná rozměrová přesnost

Originální dílyTyto nedostatky způsobují buď podstatně nižší životnost, nesprávnou funkci (hluk, vibrace apod.) nebo úplnou nefunkčnost neoriginálního náhradního dílu. Největší rizika těchto dílů ale tkví v jejich bezpečnosti. Nejenže může dojít jejich vinou k nákladným škodám na vozidle, ale vozidlo samo se na vozovce může stát nebezpečným.

Proti těmto rizikům platí pouze jedno pravidlo - montovat nebo si nechat namontovat do vozidla pouze originální náhradní díl. Pouze originální náhradní díl je konstruován pro daný typ vozu, je vyroben z odpovídajícího materiálu, v potřebné rozměrové přesnosti a správným technologickým postupem. Navíc je pečlivě a dlouhodobě testován. Také proto může výrobce originálních náhradních dílů nést za své výrobky plnou zodpovědnost a záruky.

Originální dílyVýměnné díly SEAT

Co původně začínalo s pěti díly obsahuje dnes sortiment více než 4.000 pozic z 37 produktových skupin. Z použitých vznikají zánovní originální díly = výměnné originální díly.

SEAT přebírá veškerou odpovědnost za tento produkt a zvýhodňuje zákazníka: redukuje cenu až o 50% při stejných záručních podmínkách jako u nového originálního dílu.

Úpravou výměnného originálního dílu se ročně ušetří 925.000.000 kWh elektrické energie a z oceli, která vznikne recyklací 7,2 milionu motorů by bylo možno postavit 47 Eiffelových věží nebo 155 Golden Gate Bridge.