VAS 5051

VAS 5051

Diagnostický, měřící a informační systém VAS 5051, revoluce ve vyhedávání závad!

Motorová vozidla jsou stále bezpečnější, komfortnější a ekologičtější. To vše souvisí s prudkým rozvojem elektroniky ve vozidlech: Airbag, klimatizace, řízený katalyzátor ... U současných vozidel je podíl elektroniky až 30%! Ve vzájemně propojených elektronických systémech to znamená i neustále složitější vyhledávání závad.

VAS 5051VAS 5051 - přístroj pro všechny značky koncernu VW - využívá nejmodernější technologii pro vozidlovou diagnostiku, měřící techniku a stále aktuální technickou dokumentaci v jednom přístroji. I začátečník dokáže s tímto přístrojem najít závadu s jistotou a rychle. Obsluha se při využívání všech možností systému může spolehnout na pomoc v podobě pokynů pro ovládání přístroje i postup práce. Všechny funkce systému lze ovládat pouhým dotykem prstu na obrazovce.

VAS 5051VAS 5051 je dnes celosvětový standard. Je to nepostradatelný pomocník např. při kódování vozidlových klíčů, programování řídicích jednotek atd. Celý systém je neustále zdokonalován a funkčně rozšiřován. Kompletní software je lokalizován do českého jazyka. Aktualizace systému probíhá pomocí dat na CD, popř. 3,5" diskety. Přístroj je napájen 220V střídavého napětí nebo vlastním akumulátorem s 12V stejnosměrným napětím. Přes infračervené rozhraní je připojena laserová tiskárna. Celý systém je kvůli své mobilitě umístěn na praktický vozík s možností umístění diagnostických kabelů, měřících sond atd.

  • Dvoukanálový digitální paměťový osciloskop - je dnes při vyhledávání složitých závad nezbytný, společně s množstvím adaptérů v příslušensví systému a ve spojení s dalšími originálními kabely V.A.G/VAS, je možné přesně měřit jakékoliv elektoronické části vozu.

  • Řízené vyhledávání závad - vede od zjištění závad přes nalezení příčin až k jejich odstranění. K tomuto účelu jsou zde automaticky shrnuty všechny informace o vozidle. Během prováděné diagnostiky jsou využívány různé funkce měřící techniky, vlastní diagnostika i technická literatura dle správného pořadí. Kromě toho existuje možnost volby zkoušky funkcí a konstrukčních součástí, které by mohly být příčinou závady.